Bungalovy jsou v Česku stále více oblíbené

Při názvu bungalov vám možná před očima vyvstane domek z rákosí, umístěný blízko písčité pláže u moře. Takto samozřejmě původní bungalovy vypadají, ovšem v našich povětrnostních podmínkách by dlouho nevydržely. Bungalovy, vhodné do středoevropského prostředí, prošly mnoha inovacemi a s původními bungalovy toho mají jen málo společného.

Rychlé a levné bydlení

Bydlení v bungalovu s sebou přináší mnoho výhod, již od samotné stavby. Postavení bungalovu netrvá dlouho. Obyvatelé se mohou brzy nastěhovat, což vítají především lidé, kteří platí nájemné v bytě.

Největší výhodou bungalovů je však nízkoenergetické bydlení s minimálními náklady, které vyhledává stále více Čechů. Specifický způsob vytápění však bungalovy nemají. Důraz je kladen na efektivní izolaci domu. K vytápění se nejčastěji používá podlahové topení nebo krbová kamna, která se nachází v centrálním středu. Teplo z krbových kamen se rozvádí po celém domě.

Bungalovy jsou jednopatrové budovy, proto jsou často doporučovány seniorům nebo rodinám s malými dětmi. Díky absenci schodů mají přehled o dění v domě a seniorům odpadá namáhavé vystupování do patra.

Vznik satelitních městeček

Jelikož moderní vzhled bungalovů příliš nezapadá do historických částí měst, chopili se šance developeři. Díky nim po České republice začala vznikat satelitní městečka, které tvoří především bungalovy.

Na rozdíl od klasických rodinných domů, jsou bungalovy pouze jednopatrové. Nevýhodou bungalovů je, že se zastaví větší část pozemku, což mnoho majitelů domku podcení. K výstavbě bungalovu je potřeba velký pozemek.

Bungalovy mívají často dva vchody, z nichž jeden je umožněn terasou. Do středu domu se soustředí obytná část, obývací pokoj je často spojen s kuchyní. Kolem se nachází ostatní pokoje.

K výstavbě bungalovů se používá především dřevo, ale také prefabrikované díly.