Dřevo je materiál vhodný do každého interiéru

Dřevo je materiál, který nachází své uplatnění nejen v průmyslu stavebním, ale také jako doplněk interiéru a to díky tomu, že navozuje pocit jistoty, zázemí a útulnosti domova. Je to materiál, který je příjemný na dotek a vůně, která z něj sálá, nás vrací do přírody. Místnosti, ve kterých se nacházejí dřevěné doplňky, vyzařují teplo.

Dřevo jako materiál nabízí celou řadu výhod

Kromě příjemného vzhledu podporuje kvalitu ovzduší místnosti tím, že reguluje vzdušnou vlhkost a pohlcuje škodliviny. Vzhledem k tomu, že v interiéru není vystavováno náročným podmínkám, lze používat jakýkoli druh dřeva.

Dřevo také funguje jako materiál izolační a to nejen pro teplotu, ale také izoluje od hluku.

Široké možnosti využití

Se dřevem se velmi často setkáváme ve formě nábytku, který se vyrábí především z borovice, smrku, dubu, třešně či buku. Mezi klasické dřevěné interiérové aplikace pak patří dřevěné podlahy či obklady stěn nebo stropů. Velmi často si pořizujeme i různé bytové doplňky vyráběné ze dřeva.

  • Dřevěné podlahy

Mezi základní modely patří podlahy masivní, které se objevují v podobě podlah parketových, palubkových nebo mozaikových. Mezi výhody patří odolnost, pevnost, snadná údržba, hledisko estetické a tepelné. Kromě toho lze dřevěné podlahy velmi snadno renovovat.

  • Dřevěné stropy

Obložení stropu ze dřeva je vhodné do místností s vyšším stropem. Pokud je potřeba prostor opticky snížit, využívají se tmavší odstíny obkladů. Vzhledem k tomu, že u stropu bývá vzduch velmi suchý a teplý, je potřeba používat dřevo suché.

  • Dřevěné obklady

Lze obložit zeď celou, ale dokonalého efektu dosáhnete tím, že pro obložení využijete pouze část stěny. Může to být třeba pás uprostřed nebo naopak horní a dolní okraj stěny. Využívá se také pouze orámování dveří. Pokud zvolíte dřevo světlého vzhledu, opticky místnost nezmenší, naopak bude dokonalým doplňkem.

  • Dřevěné doplňky

Jako doplněk dokonale poslouží stolek, stojánek, polička, dekorace či rámeček na obraz nebo fotografii vyrobený ze dřeva opracovaného.