Jak pořídit skvělé fotografie svého domu?

Pokud se rozhodnete svůj dům prodat svépomocí, nevyhnete se fotografování vašeho majetku. Špatně provedená fotografie může být důvodem, proč lidé vaši nabídku přejedou, aniž by ji na inzertním serveru s nemovitostmi rozklikli.

Realitní fotografie je určitě umění, ale existuje několik jednoduchých triků, které vám pomohou vytvořit profesionální snímky.

Použijte stativ

Možná se vám zdá použití stativu zbytečné, ale dobrý stativ může výrazně zlepšit kvalitu vašich záběrů. Dobrý stativ pomáhá sestavit snímek a odstranit nežádoucí chvění fotoaparátu. To má za následek ostřejší kvalitu obrazu – zvláště důležité v realitním fotografování, které předvádí jemnější detaily v objektu – a můžete využít přirozeného světla.

Použijte samospoušť

Velmi málo využívanou funkcí fotoaparátu je samospoušť. Většina fotoaparátů má časovač 2 až 10 sekund, který vám umožňuje nastavit zapnutí a odejít pryč. Je to skvělý pomocník, když potřebujte na poslední chvíli upravit polštáře na pohovce nebo osvětlení.

Širokoúhlý objektiv

Není žádným tajemstvím, že širokoúhlý objektiv je skvělý pro snímky nemovitostí, pomáhá místnostem vypadat větší a umožňuje vám do záběru vložit více detailů. Pokud však nefotíte rovně, mohou se stěny zdát ohnuté. Nejlepší způsob, jak toto překonat, je fotit níže s objektivem nakloněným nahoru.

Pozor na stylistické detaily

Často zapomenutou součástí pořizování vlastních snímků majetku je několik jednoduchých stylistických chyb v oblasti, kterou fotografujete.

Než začnete, odstraňte ze záběru všechny rušivé a osobní předměty – magnety na lednici, časopisy na konferenčním stolku apod.

Zlatá hodina

Zlatá hodina pro každého fotografa je soumrak. Tato denní doba, smíchaná s teplými světly uvnitř vašeho domova, může poskytnout perfektní kombinaci pro představení nejlepších prvků nemovitosti.

Pokud si fotíte interiér během dne, poznamenejte si, kam jde světlo, a vytvořte plán, kde s nejlepším a nejjemnějším světlem budete fotit každou místnost po celý den.