Věci, které je třeba zvážit při vylepšení interiéru

Uvažujete o renovaci domova? Možná se chystáte provést změny v nemovitosti s úmyslem ji prodat, nebo možná jen chcete, aby bylo jejich bydlení pohodlnější, nebo aby vyhovovala rostoucí rodině. Ať už jsou důvody jakékoli, existují různé věci, které je třeba vzít v úvahu při provádění domácích vylepšení.

Zvýší to hodnotu vašeho domova?

Mnoho majitelů domů provádí renovace, aby jejich dům byl na trhu s nemovitostmi cennější. Ale stojí za to prozkoumat ceny domů ve vaší oblasti před provedením jakýchkoli významných změn.

Pokud zjistíte, že po prohlédnutí nemovitostí ve vaší oblasti by bylo pro vás výhodné provést větší domácí vylepšení. Nedělejte chybu zaměřením se pouze na velké úpravy, pokud je v majetku řada povrchních vad. Také byste se na ně měli zaměřit, protože mohou ovlivnit hodnotu nemovitosti. Mezi ně patří následující:

  • Pískavé podlahy, dveře nebo schody
  • Odlupování barvy
  • Kapající kohoutky
  • Špatně namontované laminátové podlahy
  • Špinavé stěny

Potřebujete povolení od stavebního úřadu?

Ujistěte se, zda potřebujete k přestavbě domova povolení od příslušných úřadů. Zanedbání se může hodně prodražit. Povolení není potřeba na všechny úpravy, výjimku však tvoří domy v památkové zóně.

Čistý dům

Pokud máte malé děti pobíhající kolem, je důležité zajistit, aby všechna vylepšení domácnosti byla provedena bezpečným a hygienickým způsobem. Kromě toho, když máte nové zdi, podlahy a doplňky, je důležité, abyste je mohli efektivně vyčistit.

Například holé dřevěné podlahy se snadněji čistí než koberec a speciální omyvatelný obklad stěn je pro rodiny s malými dětmi velice praktický.

Uvažovali jste o dalších nákladech?

Je důležité si uvědomit, že nejde jen o náklady na skutečné vylepšení domácnosti, které je třeba zvážit, a podle toho také připravit rozpočet. Například, co náklady na DPH, náklady na hodinu najímání stavitele nebo malíře nebo náklady na čištění a odstraňování nepořádku, které by vám mohly vzniknout?

Měli byste se ujistit, že jste tyto věci započítali do svého rozpočtu na zlepšení domova před samotným zahájením.

Je váš rozpočet reálný?

Nejen, že musíte vzít v úvahu všechny náklady spojené s renovací, ale také o nich musíte mít reálnou představu, a pokud máte malý rozpočet, zvažte způsoby, jak udržet nízké náklady bezpečným způsobem. Existují například části renovace, které můžete provést sami, na rozdíl od najmutí profesionála.