Vintage styl ve vašem interiéru

Pravděpodobně máte představu o tom, co má mít „starší vzhled“, ale je to opravdu vintage? Vintage je často zaměňováno s retro a tyto dva styly rozhodně nejsou stejné.

Vintage vs retro

Spojení „starší ročník“ se obvykle k popisu autentických předmětů, které pocházejí z určitého období, jako jsou například předměty pocházející z 50, 60, 70 a počátku 80 let. Vintage nábytek a doplňky mají viditelné známky toho, že byly „použity“, jako je opotřebení, vybledlé barvy, rustikální předměty, zvětralé nebo štípané barvy. Tyto “použité” věci mohou být renovovány a jakmile budou přidány k vašemu dekoru, budou mít stále vintage atmosféru s moderním výrazem.

Retro styl jsou položky týkající se materiálu, designu a trendu, které pramení ze 60 a 70 let a vintage styl pouze napodobuje. U retro stylu jde však především o funkčnost.

Takže Vintage je starý a retro jen vypadá jako starý.

Krása vintage výzdoby spočívá v tom, že každý nábytek a příslušenství má za sebou příběh a historii, v některých vyvolává nostalgii a vytváří osobní vzpomínky na „staré dobré časy“.

Vintage styl ve vaší domácnosti

Celá krása v umění správně používat vintage doplňky a nábytek tkví v míchání různých stylů dohromady. Příliš mnoho vintage nábytku a doplňků ve všem domově vytváří vzhled muzea. Kombinujte vintage styl s dalšími moderními styly. Vytvořte rovnováhu. Mějte však na paměti, že pokud budete míchat styly, držte se jednoho barevného motivu.

V dekorech inspirovaných vintage jsou hlavními použitými barvami bílá a hnědá, tyto barvy doplňují řadu barev, jako je olivově zelená, hořčičná žlutá, šedá, benzínově modrá a pastelové barevné odstíny.

Barvy ve stylu vintage mají tendenci být teplé, bohaté, takže tyto barvy doplňte o geometrické a abstraktní tvary na zdi. Můžete použít tapetu s retro tiskem v jasných barvách nebo s květinovými vzory.

Dekorace vintage stylu

Nejdůležitější a výraznou charakteristikou dekorů inspirovaných vintage jsou doplňky. Příslušenství, které má syrový a autentický vzhled, abstraktní nebo geometricky zakřivené vzory a tvary jsou nutností. Ty zvýrazňují estetickou stránku a vyvolávají osobní pocity.
Kultovní vintage nábytek se skládá z židlí, která jsou často vyrobeny ze dřeva s krásnými povrchovými úpravami a mají sametové nebo kožené čalounění, doplňky bývají skleněné, zastaralé a rustikální.

Vintage je jedinečný

Najít vintage nábytek nebo doplňky není snadné, existují však specializované obchody a internetové stránky, které na vintage předměty specializují. Více sentimentální a osobní vintage předměty lze nalézt od rodinných příslušníků, jako jsou vaši rodiče a prarodiče, mohli si pro nostalgii uchovat věci ze svého vlastního mládí.