Z kontejnerového bydlení se stává populární trend

Vzhledem k tomu, že v současné době stále rostou finanční náklady spojené s bydlením, celá řada lidí se poohlíží po cenově přijatelné variantě. Může to být třeba dům, jehož základy tvoří kontejnery.

Co je kontejnerový dům?

Ve své podstatě se jedná o dům jako jakýkoli jiný. Pouze jako základ pro hrubou stavbu je použitý kontejner nebo i několik stejných či různých modelů. Kontejnerové domy tak nabízejí levnější variantu bydlení a to především pro toho, kdo se nebojí sáhnout do nabídky méně tradičních stavebních materiálů.

Na domek nemusíte dávat žádnou fasádu a pak budete majiteli domu originálního vzhledu. Na fasádu však také můžete využít celou řadu materiálů. Pokud použijete dřevěné obklady, velmi snadno si váš dům může kdokoli splést s moderní dřevostavbou. Pokud navíc doladíte doplňky v interiéru podle vhodných trendů, můžete tak získat nejen nadčasové, ale i pohodlné bydlení.

Záleží jen na vás, zda zvolíte dekorace v tónech neutrálních nebo použijete barvy výraznější.

Při výstavbě kontejnerových domů se velmi často využívá vrstvení, kontejnerové bloky se skládají na sebe nebo vedle sebe. Výhodou tohoto systému je velká stabilita stavby. Pro realizaci kontejnerového domu lze využít kontejnery stejné nebo různé typy. Jednotlivé kontejnery můžete libovolně zkracovat a doplňovat.

Proč si pořídit kontejnerový dům?

Kromě již výše zmiňovaných finančních úspor a možností vrstvení nabízejí kontejnerové domy ještě celou řadu dalších výhod. Mezi primární patří ekologické hledisko, neboť kontejner si můžete pořídit nejen nový, ale i již použitý. Velmi významnou výhodou je rychlejší realizace výstavby domu. Kontejnery však také nabízejí další možnosti využití. Kromě výstavby klasického domu je lze využít jako chatu, výdejní stánek nebo dokonce jako základ pro domácí bazén.

Pokud patříte mezi milovníky originálního stylu, pak je kontejnerové bydlení určené právě vám.