Beton nepatří jen do základů: Betonové prvky v interiéru

Architecture Bedroom Wall Window Live Modern

Stejně jako mnoho jiných věcí, také materiály použité v interiéru podléhají módním trendům. Ačkoliv je stále na špičce pomyslného žebříčku dřevo, stále více do popředí se dostává beton. Pohledový beton, který je příliš finančně náročný, začali architekti nahrazovat betonovými stěrkami a keramickou dlažbou, které jsou na první pohled od pohledového betonu nerozeznatelné a mají mnoho dalších výhod.

Módní betonové stěrky

Betonové stěrky, kromě nízké ceny, mají mnoho dalších výhod. Betonová stěrka se dá bez problémů nanést téměř na všechny druhy podkladů – sádrokarton, sklo, s použitím mezivrstvy dokonce i na nábytek. Povrch však musí být zcela suchý, jinak dochází odlepování nebo k tvoření nevzhledných bublin. Jejich další výhodou je, že je se dají přetřít na jakoukoliv barvu.

Betonové stěrky jsou velmi odolné vůči nárazům, mechanickému poškození, nepotřebují žádnou údržbu a vysoce kvalitní betonové stěrky odolávají vlhku, proto je lze využít i místo obkladu v koupelně nebo v kuchyni. Velmi tvrdou betonovou stěrku stále více lidí využívá na podlahu nejen pro módní design, ale pro vysokou odolnost proti opotřebení a vlhku.

Se stěnou splynou i dveře

Betonová stěrka na dveřích zcela změní vzhled interiéru, jelikož dveře zcela splynou se stěnou a nepůsobí v místnosti rušivě.

Architekti využívají betonové stěrky k zakrytí nebo naopak k vyzdvihnutí (pomocí betonového rámečků) určitých detailů, například vypínačů a zásuvek.

Betonové stěny a nábytek

Kromě stěn se beton stále více objevuje v návrzích na nábytek. Betonová dvířka u komody nemusí vypadat chladně a stroze. Pár doplňků oživí celý interiér a učiní z něj jedinečný prostor, ať už se jedná o domov, kancelář či restauraci. Díky fóliím, které se přes betonovou stěrku aplikují, je možné použité betonového nábytku v koupelně.